FOLGARIA | ALPE CIMBRA ( 1 200 m n.m.p. )

Folgaria leży w południowo-wschodniej części Trentino. Miasteczko Folgaria to urokliwy kurort narciarski. Można tam przechadzać się po głównej, handlowo-usługowej alejce o długości 1 km, obserwując wznoszące się znad zabytkowych budynków piękne góry. Narciarzy przyciągają tu piękne widoki na południowe pasma Dolomitów, szerokie, dobrze przygotowane trasy ( w razie niepogody, dzięki zaawansowanemu systemowi naśnieżania, zawsze przygotowane do przyjęcia narciarzy i snowboardzistów ), nowoczesny snowpark, oraz historyczne trasy ( na Fondo Grande ), gdzie można obejrzeć umocnienia z czasów I Wojny Światowej. Dla miłośników narciarstwa biegowego, 6 km od Folgarii jest przełęcz Passo Coe, gdzie panują idealne warunki zarówno dla początkujących biegaczy jak i tych zaawansowanych. Folgaria to także miejsce odbywania się nieoficjalnych Mistrzostw Świata Młodzików i Juniorów w narciarstwie alpejskim – Trofeo Topolino . Po nartach można udać się na wycieczkę do miasta Trento ( 30 km od Folgari ), które urzeka pięknym Rynkiem Starego Miasta.

TRASY NARCIARSKIE – FOLGARIA | ALPE CIMBRA – 76 km tras

28 km – łatwe trasy
40 km – średnie trasy
8 km – trudne trasy
15 km – trasy biegowe

WYPOŻYCZALNIA – miejsce, które polecamy i z którym współpracujemy to wypożyczalnia Moda Sport, gdzie nasi klienci otrzymują zawsze rabat.

Alpen Hotel Eghel***S

ALPEN HOTEL EGHEL***S – hotel w miasteczku Costa-Folgaria, 500 m od stoku, przed samym hotelem jest przystanek miejscowej ciuchci, która zawozi pod wyciągi od strony Costy. Do centrum miasteczka Folgaria jest 1 km. Bardzo przyjazny hotel, z miłą obsługą, barem, salą z fortepianem, gdzie raz w tygodniu odbywają się koncerty. Pokoje są w stylu renesansowym, ciepłe i przytulne. Hotel posiada zewnetrzny basen, do którego wchodzi się z centrum wellness, basen jest całoroczny, ogrzewany.

ZAKWATEROWANIE:

pokój classic dla 2,3,4 os. /…zobacz
pokój comfort dla 2-3 os. / z balkonem…zobacz
pokój family dla 4 os. / z balkonem – …zobacz
pokój superior małżeński dla 2 os. / z balkonem – …zobacz

WYŻYWIENIE: bogaty bufet śniadaniowy, wieczorem eleganckie menu z kuchnią włoską i europejską. Wystawna kolacja w noc sylwestrową.

UBEZPIECZENIE: Podstawowe Kontynenty AXA: KL+NNW – 10 000 Euro

Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia – pakiet MULTITRAVEL AXA(KL+AS+NNW+KR+OC+SKI OC+BP+CHOROBY PRZEWLEKŁE)- 100 000 euro …więcej

SKIPASS: 5-dniowy Folgaria/Lavarone

TRANSPORT: własny/samolot ( na zapytanie )